Tasarım Parkı > Galeri

Herşey Eskizle Başladı

11 Ocak 2016

Aslında Her Şey Eskizle Başladı!

Herşey Eskizle Başladı Sergisi, 11.01. 2011 gecesi gerçekleşecek açılışı ile tasarım dünyasının farklı oyuncularını sıradışı bir ortamda buluşturmayı hedefliyor. Sergi mekanının (Kadıköy)Yoğurtçu Parkı’yla komşu konumu geceyi herhangi bir açılış olmaktan öteye taşıyor; hem “içerisi” hem de “dışarısı” etkinlik alanı haline geliyor. Toplam 300 metrekarelik bir alanda kurulu olan Tasarım Parkı’nın bir duvarı, ziyaretçilerin kullanımına açık dev bir eskiz alanına dönüştürülüyor.

 

Bir buçuk ay sürecek sergiyi, Herşey Eskizle Başladı adlı kitap taçlandıracak. Türkiye’de tasarımı, farklı disiplinlerden profesyonellerin eskizleriyle tarayacak kitap, genç tasarımcılar için de önemli bir kaynak olacak.

Tasarım Parkı kurucusu tasarımcı  Nursema Öztürk , “Türkiye’deki tasarım dünyasına katkıda bulunmak adına sergiler, workshoplar, yarışmalar düzenleyen Tasarım Parkı, Her Şey Eskizle Başladı sergisi ile fikirlerin kağıttaki izdüşümlerine, tasarımcıların ürünle ilk görsel buluşmasına tanıklık etmek istiyoruz. Sergideki eserlerinin her birini, açıklamaları ve tasarımcılarının tanıtımları ile beraber kitap haline getirerek, gelecek jenerasyonlara faydalanabilecekleri bir kaynak yaratmayı hedefliyoruz.” diyor.

 

Radikal Tasarım Gazetesi Editörü Umut Kart’ın proje yönetimini üstlendiği serginin katılımcıları arasında Adnan Serbest, Akın Nalça,  Atilla Kuzu ,Asli Filinta, Aydin Mert, Aysun Altındağ, Arif Özden, Aziz Sarıyer, Behruz Çinici, Begüm Salihoğlu, Beril Tokcan, Bilgen Tuncer, Ece Yalım, Ela Cindoruk, Emin Arslan, Emre Arolat, Emre Senan, Erdem Akan, Gökhan Karakuş, Hakan Gencol, Hatice Armağan, Hülya Çelik, Hümanur Bağlı, İsmail Öklügil, Kerem Küçükgürel, Koray Malhan, Koray Özgen, Leyla Taranto, Mahmut Nüvit Doksatlı, Mehmet Alper, Meltem Eti Proto,Mehmet Asatekin , Meltem Maralcan, Meriç Kara, Mirzat Koç, Murad Babadağ, Murat Armağan, Murat Celep, Mustafa Öney, Nazan Erkmen, Nevzat Sayın, Nigan Bayazıt, Nursema Öztürk, Oğuz Yalım, Orhan Irmak, Oya Akman, Ömer Durmaz, Ömer Ünal, Önder Küçükerman,Özgür Alp, Özlem Devrim, Özlem Tuna, Özlem Yalım, , Rauf Kösemen, Sabrina Fresko, Sadi Tekin, Seçil Şatır, Seden Demir, Sefer Çağlar, Şenay Akın, Serhan Gürkan, Sertaç Ersayın, Seyman Çay, Şule Koç,Tamer Nakışçı, Türkü Şahin, Türkmen Cansu, Ümit Altun ,Umut Südüak, Yeşim Demir, Yıldız Şirvanlı ,Yılmaz Zenger  gibi isimler mevcut.