Tasarım Parkı > Blog

Sanat, Tasarım ve Mimarlık

İsmail Öklügil

30 Kasım 2017

Sanat, Tasarım ve Mimarlık

Mimarlıkta yaratıcılık, biçim ve fonksiyonun bir araya geldiği noktada yer almaktadır.

DETAYLAR

Her şey farkında olmakla başlar

Tuba İlze

12 Haziran 2017

Farkındayım

İşletmecilikte en yaygın kullanılan ve en çok bilinen strateji oluşturma aracı SWOT, pek çok girişim tarafından uygulanmıyor. Oysa sadece iş hayatında değil bireysel hayatımızın her alanında da...

DETAYLAR

İnci’den Taş’a - Takı Sergisi

Tasarım Parkı

20 Ekim 2017

FEM Tasarım, "İnci'den Taş'a " isimli takı sergisiyle, 14 Ekim/22 Ekim 2017 tarihleri arasında Tasarım Parkı Kadıköy'de.

DETAYLAR

Sanatçılar En Mutlu Yere Park Etti

Tasarım Parkı

05 Ekim 2017

Sanatın evi Kadıköy’de renkli bir etkinlik daha hayata geçirildi. Farklı disiplinleri ve yaratıcı kimlikleri bir araya getiren etkinliklere bir yenisini ekleyen Tasarım Parkı, Yoğurtçu Parkı yanında sanatçı ve sanatseverleri tek çatı altında topladı.

DETAYLAR

Yoğurtçu Parkı’na “park ettiren” sanat etkinlikleri başlıyor

Tasarım Parkı

05 Ekim 2017

Kadıköy Yoğurtçu Parkı’na komşu Tasarım Parkı’nın farklı disiplinleri ve yaratıcı kimlikleri bir araya getirmek amacıyla başlattığı sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Artists Parked / Sanatçılar Park Etti” sergisi gerçekleşti.

DETAYLAR

Siz İsteyin Yeter…Yaşanılan Mekanlar Akıllandı!

Tasarım Parkı

05 Ekim 2017

Edison, ampulü 1883 yılında keşfettiğinde,o dönemde bu icadın neler getireceği çok bilinmiyordu , ama büyüyen teknoloji gelişimi artık bize elektriği ve ampulün önemini bizlere unutturacak daha önemli kolaylıklar sağlamaya başladı.

DETAYLAR

Kadıköy Tasarıma Kucak Açıyor ve Tasarım Yaşantımıza Giriyor…

Tasarım Parkı

05 Ekim 2017

Tasarım yaşantımızın bir parçası ve tasarım denilen kavram halktan sanki çok uzaktaymış gibi bir izlenim vardır, bazen tasarım bir sanat parçasının yerini alır , ve çok pahalıdır , belli bir kültüre sahip insanların kullandığı bir kelime olur .

DETAYLAR

Tasarım Parkı’nda hikayeler tasarıma dönüşüyor

Tasarım Parkı

04 Ekim 2017

Geçtiğimiz yıl, sanat ve tasarım zengin etkinliklerle geçti. 3. İstanbul Bienali Yaratıcı Mahalleler Programı 34 Solo ve Tasarım Parkı işbirliğiyle düzenlenen 4 hafta süreli “Hikayelerle Tasarlamak Eğitim ve Atölye Programı” da bunlardan biriydi.

DETAYLAR

Sıradışı düğünlerin fotoğrafçısı ilk sergisini açtı

Tasarım Parkı

04 Ekim 2017

Sıradışı çekimleri ile ünlenen düğün fotoğraf sanatçısı Neşe Kübra; ilk sergisini “Taksim ve çevresinde ne yazık ki sanat yok oldu gitti. Sanat artık Kadıköy’de” diyerek,rüya köşesi Tasarım Parkı Atölyesi’nde açtı.

DETAYLAR

Sanatçılar en mutlu yere park etti

Tasarım Parkı

04 Ekim 2017

Kadıköy’de özel girişimle renkli bir etkinlik daha hayata geçirildi. Farklı disiplinleri ve yaratıcı kimlikleri bir araya getirme amacıyla başlattığı etkinliğe yenisini ekleyen Tasarım Parkı, Yoğurtçu Parkı yanında sanatçı ve sanatseverleri topladı.

DETAYLAR