Tasarım Parkı > Etkinlikler > Dünya Sinemasına Giriş / Sinema Dünyasına Giriş

Tasarım Parkı ev sahipliğinde, 3 saat sürecek olan atölyemizde 1,5 saatlik film seyir sekansı ardından, filmi farkındalıkla izlemeye dair bir sohbetimiz olacak. Bilinçli bir şekilde  film izlemeye dair temel doneler ve klasik film okuması metodlarına bir giriş niteliğindeki atölye, haftalık kurslar şeklinde devam edecek.
 

Atölyenin amacı:
Filmleri hikayelerinin ötesinde satır aralarından yakalamak, alt metinleri kavrayabilmek adına metaforlar, simgesel anlatımlar ve filmlere özel öğeler üzerinden anlamayı amaçlıyoruz. Bunun için de farklı coğrafya ve kültürlerden, farklı diller ve zamanlardan geniş bir yelpazeye yayılan bir atölye serisinin ilki, bir giriş niteliğinde.

 

Kimlere hitap eder:
Sinema kültürünü geliştirmek, sanat anlayışını yükseltmek, gördüğünün ötesine geçebilmek ve farkındalığını artırmak isteyen herkese hitap eder. Bu atölyede sadece sinema değil, dönemler ve farklı kültürler, ülkeler ve sanat anlayışı üzerine de farkındalığınız ve bilginiz artacak.

Mimarlık eğitiminin ardından, İTÜ Kentsel Tasarım bölümünde Kent ve Sinema üzerine yüksek lisansını tezini tamamlamıştır. Madrid’de NyJHevia Mimarlık Ofisi ile mimari yarışma projeleri tasarlamıştır. Sinemaya geçiş sürecinde sanat yönetmenliği yapmıştır. Fil’m Hafızası Keşif Departmanında ekip lideri olarak görev alırken, Portekiz AVANCA Film Festivali Jüri Üyeliği’ne davet edilmiştir. Sinema ve mekan, film ve yaratıcılık gibi farklı atölye çalışmalarına devam ederken, ilk kısa film projesine başlamıştır. Bir yandan video-art çalışmalarına devam etmektedir.

http://www.gamzekonca.com/
https://designlproject.wordpress.com/

Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.
Seminer Ücreti 50 TL'dir. 
Öğrencilere %20 indirim.

ETKİNLİĞE KAYDOL