Tasarım Parkı > Blog > Sanatçılar En Mutlu Yere Park Etti

Sanatın evi Kadıköy’de özel girişimle renkli bir etkinlik daha hayata geçirildi. Farklı disiplinleri ve yaratıcı kimlikleri bir araya getirme amacıyla başlattığı etkinlikler zincirine yenisini ekleyen Tasarım Parkı, Yoğurtçu Parkı yanında sanatçı ve sanatseverleri tek çatı altında topladı.


Tablolardan heykellere, çeşit çeşit objelerden özgünlüğün derin derin hissedildiği tasarımlara tüm eserlerin ilgiyle takip edildiği sergide Tasarım Parkı ekibi, Kadıköy’ü yine sanatın çekim merkezi yapmayı başardı.


NURSEMA ÖZTÜRK: SANAT EN GÜZEL ARKADAŞIMIZ…

Sanatseverlerin yanı sıra ulusal ve yerel medyanın da yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışında Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan Tasarım Parkı Kurucusu İç Mimar Nursema Öztürk; “Sanatın nefes aldığı her yer çiçek açar. Sanat en güzel arkadaşımız. Bizler, sanatsal etkinliklerimizi Yoğurtçu Parkı’nın yanıbaşında gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tasarım Parkı’nda sanatsal faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” mesajı verdi.

Sergi temalarından biri de, sanatçılar ve eserlerin Tasarım Parkı’na park etmesiydi. Öztürk; “Sanat bu kez farklı eserleri ile Tasarım Parkı’na park etti. Park eden her şey, mutlaka hareket edecektir. Bu, belli bir amaç için harekete geçiştir. Bu sergimizde de park ediliyor, ardından harekete geçiliyor. Sanat yerinde durmuyor” ifadelerini kullandı.

DONDURMALI HİKAYELER, FLU TABLOLAR, YEŞİLÇAM ENSTANTANELERİ…

Tasarım Parkı’nda Türk ve yabancı sanatçıların eserleri birbirine komşu oldu, ortaya karma mutluluğu yansıtan bir sergi çıktı. Tavandan aşağı dondurma külahı şeklinde yol hikayeleri asıldı, duvarlar yağlı boya tablolar ve bokeh sanatının yansıması fotoğraflarla bezendi, graffitilerin dansı, heykeller ardı ardına dizildi.

HAYRAN KALDILAR…

Sanatçılar, açılış etkinliği finalinde Yoğurtçu Parkı ile özdeşleşmiş Tasarım Parkı’nda sanatsal faaliyetlerin çok farklı bir enerji sağladığını belirterek, gelecek organizasyonların sinyalini verdi. 10 Haziran 2017’ye kadar ziyaret edilebilecek etkinliğe katılan sanatçılar ve projede emeği geçen bazı isimler ise şöyleydi: Nursema Öztürk ve Tasarım Parkı ekibi, Nesren Jake, Esra Tümer, Cihan Akça, Tamar Arapoğlu, Şanel Şan Sevinç, Begüm Yıldırım. Arden Oluk, Fifi Letters, Neşe Çoğal.


http://www.kadikoylife.com/sanatcilar-en-mutlu-yere-park-etti/